...
Rahvameditsiinis kasutatakse sageli põie tervise säilitamiseks leesikateed, kuna leesikalehed sisaldavad kuseteid puhastavaid aineid. Samas peab silmas pidama, et rohke parkainesisalduse tõttu võib leesikas esile kutsuda seedeelundite ja kuseteede limaskestade tugeva ärrituse ja isegi põletikuliste protsesside ägenemist. Seetõttu tuleks leesikat kasutada ettevaatusega.
Teine taim, mida põiehädade leevendajana tuntakse on pohl. Pohl sisaldab mitmeid happeid, mis muudavad uriini happelisemaks. Sellises keskkonnas on põiepõletikku tekitavatel bakteritel raskem areneda.

Ainukene teaduslikku kinnitust leidnud taim põie tervise säilitamiseks on aga jõhvikas.

Eestis kasvab looduslikult kõigile tuntud harilik jõhvikas (Oxycoccus palustris) ehk kuremari, mis on kanarbikuliste sugukonda kuuluv igihaljas kääbuspõõsas.

UroForte on aga valmistatud suureviljalisest jõhvikast (Vaccinium macrocarpon).

Suureviljaline jõhvikas on pärit Põhja-Ameerikast, kus tema tervistavat toimet oskasid hinnata juba vanad indiaanlased. Tööstuslikult kasvatatakse suureviljalist jõhvikat peamiselt USA põhjaosas ja Kanadas.

Suureviljaline jõhvikas on madalakasvuline roomav põõsas, mille varte pikkus ulatub kuni 2 m, samas põõsa kõrgus on vaevalt 5-20 cm. Suureviljalise jõhvika mari on, nagu nimigi ütleb, oluliselt suurem, kui meil tuntud harilikul jõhvikal, läbimõõduga ca 2 cm.

Uuringud on näidanud, et suureviljalise jõhvika (Vaccinium macrocarpon) koostises olevad ained – proantotsüanidiinid - aitavad kuseteedel tervena püsida.
Jõhvikates leiduvad erilised koostisained proantotsüanidiinid (PAC-id) takistavad põletikku põhjustavate bakterite kinnitumist põieseinale. Bakterid ei haaku põieseinaga ja nad uhutakse uriiniga kehast välja. See omakorda hoiabki ära põletike teket.

Teaduslikult on tõestatud, et jõhvikate positiivne mõju organismile algab siis, kui tarbida 36 mg proantotsüanidiine (PAC) päevas.
Harilik leesikas
(Arctostaphylos uva-ursi)
Harilik pohl
(Vaccinium vitis-idea)
Harilik jõhvikas
(Vaccinium oxycoccos)
Suureviljalise jõhvika
korjamine märgmeetodil
Igapäevane jõhvikate või jõhvikamahla tarbimine põie tervise säilitamiseks on praktilises elus keeruline, kuna neis on PAC-ide kogust võimatu kindlaks määrata. Samuti ei ole paljudes apteekides müüdavates jõhvikapreparaatides teada, palju nad sisaldavad PAC-e. Seetõttu ei ole jõhvikapreparaadid oma omadustelt võrreldavad.

Uuel jõhvikaekstrakti sisaldaval preparaadil UroForte on PAC-ide sisaldus kontrollitud. Tänu jõhvikaekstrakti erilisele kontsentreerimismeetodile sisaldab UroForte üks annus 36 mg PAC-e. See on piisav kogus, et taastada ja säilitada kuseteede normaalne tervis.